زبان های خارجه

دپارتمان زبان ‌های خارجه

مقدمه

 

با توجه به اهمیت فراگیری زبان در دنیای امروز و نقش کلیدی آن در روند پیشرفت آموزشی، مدیریت مجتمع آموزشی کوشش با هدف توانمندسازی دانش آموزان در این بخش، آموزش زبان انگیسی را در برنامه آموزشی مجتمع گنجانده است و با دقت نظر برآموزش صحیح، نظارت مستمر خواهد داشت. دپارتمان زبان مجتمع کوشش نیز به عنوان متولی این امر، تلاش خود را در به کارگیری نیروهای کارآمد و مجرب در بخش آموزش، انتخاب محتوای آموزشی به روز، ارزیابی مستمر و دقیق و ایجاد جذابیت و انگیزه در فراگیری زبان متمرکز گنجانده است و در راستای تسهیل و سرعت بخشیدن به فرایند یادگیری، تعامل مستمر با اولیا یکی از اهداف اصلی دپارتمان زبان می باشد.

 

ارزیابی

 

ارزیابی زبان آموزان در پایان هر ترم بر حسب نمرات آزمون ها و فعالیت های کلاسی انجام خواهد شد. حضوردر کلاس، شرکت در فعالیت های کلاسی، انجام تکالیف، نمرات آزمون های کلاسی، انجام پروژه های مربوط به کلاس و در نهایت نمرات آزمون های میان ترم و پایان ترم، مجموعا تشکیل دهنده 100 نمره پایان ترم می باشند.

 
 
 

 

 

 
 

 

هم اکنون بیش از دویست میلیون نفر در سطح جهان به زبان فرانسه صحبت می کنند.این زبان بعد از زبان انگلیسی،دومین زبان خارجی است که بیشترین آمار یادگیری را در سطح جهان دارد.همچنین تنها زبانی است که در کنار زبان انگلیسی در تمام جهان امکانات آموزشی یادگیری آن وجود دارد. از آنجایی که کشور فرانسه پنجمین قدرت اقتصادی جهان و سومین حوزه ی سرمایه گذاری خارجی است، بزرگترین شبکه ی آموزشی زبان را نیز در سطح جهانی داراست. کانادا،سوییس،بلژیک و کشورهای قاره آفریقا از مهمترین کشورهایی هستند که به این زبان به عنوان دومین زبان خود اهمیت خاصی می دهند. زبانی زیبا،غنی و موسیقیایی که زبان عشق و احساس نامیده می شود.زبان بین المللی آشپزی،مد،تئاتر،هنرهای بصری و معماری.زبان ویکتور هوگو،مولیر،ژان پل سارتر، آلن دو لن و زین الدین زیدان....زبانی پویا که سومین زبان اینترنت در جهان است و کمک شایانی به یادگیری سایر زبان های لاتین:اسپانیایی،ایتالیایی،پرتغالی،... و همچنین زبان انگلیسی می کند چون حدود ٥٠% از واژگان زبان انگلیسی کنونی را پوشش می دهد. لذا بر آن شدیم در دو مقطع ابتدایی:از بدو تاسیس و به صورت اجباری(از پایه دوم تا ششم)ودبیرستان دوره اول:از سال ٩٣ و به صورت اختیاری آموزش این زبان را آغاز کنیم. در مقطع ابتدایی متد Alex et Zoé (١,٢,٣) و در مقطع دبیرستان دوره اول متدهای LES AMIS پس از تعیین سطح دانش آموزان، تدریس می شود. همچنین دانش آموزان پس از گذراندن دوره های مذکور در آزمون های بین المللی سفارت فرانسه Delf A١, A٢ , B١ ,B٢ شرکت خواهند کرد.

 

آلمانی به عنوان زبان اول یا دوم بیش از ۱۲۵ میلیون نفر، از زبان های مهم فرهنگی، علمی و محاوره ای دنیاست. در اروپا زبان مادری ۱۰۱ میلیون نفر آلمانی است: این زبان علاوه بر آلمان، اتریش و بخش هایی از سوییس در لیشتن اشتاین، لوکزامبورگ و بخش هایی از شمال ایتالیا، شرق بلژیک و شرق فرانسه نیز صحبت می شود. در نهاد های اتحادیه اروپا، آلمانی پس از انگلیسی، در کنار زبان فرانسه در زمره زبان های مهم کاری است.لذا یادگیری این زبان امتیاز ویژه ای برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان، اتریش و سوییس میباشد. ۲۸٪ تمام کتاب های علمی که در سطح بین الملل منتشر می شود، آلمانی است.زبان بزرگانی همچون : برشت،گوته و شیلر... مجتمع فرهنگی-آموزشی کوشش از سال تحصیلی ٩٤-٩٥،آموزش این زبان را در مقطع دبیرستان دوره ی اول به صورت اختیاری با متد MENSCHEN برای دانش آموزان علاقه مند آغاز نموده است.

 

 

 

بعد از زبان چینی ماندرین و زبان انگلیسی، اسپانیول بیش‌ترین تعداد گویش‌ور در جهان را دارد. بیش‌تر از ۴۰۰ میلیون نفر در جهان به این زبان تکلم می‌کنند و زبان مادریشان اسپانیایی است. این زبان همچنین، زبان رسمی ۲۰ کشور جهان است که علاوه بر اسپانیا، کشورهای آرژانتین، بولیوی، کوبا، شیلی، مکزیک و بسیاری دیگر را نیز شامل می‌شود. همچنین، در ایالات متحده، به دلیل وجود اقلیت بزرگی از مردمان لاتین‌تبار، اسپانیایی بعد از انگلیسی بیش‌ترین تعداد گویش‌ را داراست .

مزایای دیگر زبان اسپانیایی تقویت حافظه شما است

  مغز شما مثل یک ماهیچه است، هر چه بیشتر از آن استفاده کنید، قوی‌تر می‌شود. یادگیری زبان اسپانیایی شامل حفظ کردن کلمات جدید و قوانین دستور زبان است که به توسعه حافظه کلی شما کمک می‌کند. افرادی که دو زبانه هستند، در به یاد آوردن چیزهایی مثل نام بهتر عمل کرده‌اند حتی اگر شما قصد آموزش زبان اسپانیایی را فقط به عنوان یک سرگرمی دارید، دانستن چندین زبان مغز شما را حتی در پیری سالم و باهوش حفظ خواهد کرد. این بدین علت است که یادگیری زبان جدید یک شبکه ارتباطی در میان نورونهای مغز شما ایجاد می کند. ارتباطات عصبی بیشتر، باعث حافظه و مهارتهای حل مسئله بهتر می شود. علاوه بر این آشنایی با زبان جدید باعث می شود تا با تاریخ و فرهنگ جدیدی آشنا شوید.