X

سوالات متداول

اولیا چگونه می توانند از روند آموزشی دانش آموزان مطلع گردند؟

در دبستان کوشش ارزیابی ها به طور مستمربه شیوه ی توصیفی صورت می گیرد . اولیای گرامی می توانند از طریق روزنگار به صورت روز به روز و در جلسات ماهانه به وسیله ی کارنما ( گزارش کیفی عملکرد ) که مستند به پوشه ی کار دانش آموزان می باشد ، در جریان روند آموزشی فرزندشان قرار گیرند.

برای ثبت نام در مجتمع آموزشی كوشش چه اقدامی باید انجام داد ؟

به منظور تسریع و تسهیل امر ثبت نام دانش آموزان ،پیش ثبت نام کلیه ی واحد ها [ دبستان (دوره اول و دوم ) و دبیرستان (دوره اول و دوم)] از طریق وب سایت مدارس و در ابتدای بهمن ماه آغاز می گردد.

جهت دریافت كتاب های انتشار یافته توسط كوشش چه كاری بایستی انجام شود ؟

به منظور تکریم دانش آموزان و اولیای ارجمند بسیاری از کتب توسط واحد روابط عمومی مجتمع به صورت رایگان در بین مخاطبین توزیع شده است،لیکن برای تهیه ی کتب از طریق تماس تلفنی با واحد روابط عمومی موسسه در صورت موجود بودن قابل وصول می باشند.

لطفا در مورد كادر آموزشی خودتان توضیح بدید.

 از نگاه مسئولین مجتمع کوشش فرهنگیان کل کشور ارجمند - عزیز و قابل احترام می باشند،لیکن در کوشش همواره تلاش مسئولین بر این بوده تا از نیروی زبده ، توانمند ، به روز و خلاق  در کادر آموزشی استفاده شود.از آن جا که نقش دبیران و معلمین در امر آموزش و فرایند یاددهی - یادگیری بسیار حائز اهمیت می باشد، ورود و جذب کادر آموزشی در کوشش تابع مقررات و شرایط خاص می باشد.

در آموزش مقطع ابتدایی از چه سیستمی استفاده می کنید؟

از آن جا که مدارس زیر مجموعه ی وزارت آموزش و پرورش می باشند، دبستان کوشش نیز از این نکته مستثنی نبوده و تدریس سر فصل ها و مباحث مد نظر در کتب درسی را البته با تعمیق و تفهیم بیشتر از حد معمول رعایت می نماید. مشارکت یادگیرندگان در امر یادگیری ، استفاده از روش های نوین تعلیم و تربیت ، بومی سازی و اجرای برنامه ها و راهکار های ارائه شده از سوی صاحب نظران و تالیف کتب کمک آموزشی و بهره مندی از سیستم هوشمند گوشه ای از فعالیت آموزشی دبستان می باشد . در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفا با واحد روابط عمومی دبستان تماس بگیرید.

شهریه سال آینده چقدر است؟

مجتمع فرهنگی _ آموزشی کوشش بر اساس تعرفه های ابلاغ شده از سوی اداره آموزش و پرورش منطقه 3 تهران نسبت به اخذ شهریه اقدام می نماید، بدیهی است هزینه های نظیر سرویس  ایاب و ذهاب دانش آموزان - خدمات ویژه - ناهار -پایگاه تابستانی و.... افزون بر شهریه ابلاغی دریافت می گردد . لازم به ذکر است تا زمان اعلام شهریه ی سال آینده واحد مالی مجتمع امکان ارائه ی عدد دقیق شهریه را ندارد. اما به طور معمول هر ساله حدود 15% به شهریه ی مدارس افزوده خواهد شد.

آیا در تابستان برای دانش آموزان کلاسی برگزار می گردد؟

فرایند آموزش و یادگیری زمان و مکان خاص نمی شناسد. همیشه و در همه حال آموختن ممکن است ، باتوجه به این واقعیت و با هدف استفاده ی بهتر از اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان ، همه ساله برای تابستان برنامه ای تدارک می بینیم که در آن دانش آموزان همراه با کسب تجارب تازه ی یادگیری ، مدیریت زمان و شیوه ی استفاده ی بهینه از اوقات فراغت خود را بیاموزند . برهمین اساس بسته به مقطع مربوطه از چهار الی نه هفته از تابستان ، کلاس هایی متفاوت و شاد را برای دانش آموزان تدارک می بینیم و انتظار می رود  ، همه ی دانش آموزان در این کلاس ها شرکت نمایند.

ملاک ارزیابی زبان های خارجه (فرانسه و انگلیسی)چیست؟

آموزش زبان انگلیسی - فرانسه  - آلمانی و اسپانیایی در مقاطع مختلف مجتمع آموزشی کوشش ، براساس شیوه های استاندارد موسسات رسمی و بین المللی برنامه ریزی گردیده است و به همین سبب ارزیابی آموخته ها و سنجش میزان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان هم طبق الگوهای معتبر جهانی صورت می پذیرد، در همین راستا برآنیم تا به منظور بالا بردن کیفیت و اعتبار آموزش با شرکت دادن آنان در آزمون های رسمی زمینه ی کسب مدارک معتبر " کمبریج" در زبان انگلیسی ، ودِلف " در زبان فرانسه رابرای دانش آموزان فراهم آوریم.

ملاک شما برای انتخاب آزمون های فرا مدرسه ای چیست؟

 مسئولین آموزشی کوشش آزمون ها را هم بخشی از فرآیند یاددهی - یادگیری می دانند، و این بدان معناست که پروسه آموزش مفاهیم درسی با آزمون و تجزیه و تحلیل آن تکمیل خواهد شد. حال بر این اساس آزمون ها و موسساتی که این امکان را فراهم نمایند در دفتر طرح و برنامه مجتمع مورد بررسی قرار گرفته و در مورد همکاری با آن ها تصمیم گیری خواهد شد.کوتاه سخن این که آزمون و موسسه مجری آن بایستی دقیقا در مسیر حرکت مجتمع قرار داشته باشند.